Tiktokta nasıl ünlü olunur

Tiktokta nasıl ünlü olunur eğer siz de bu uygulamayı kullanarak, tıpkı diğer birçok insan gibi iyi paralar kazanmak istiyorsanız, biraz ünlü olmanız gerekiyor. Bu yazıda nasıl ünlü olabileceğinizden bahsedeceğim ama şunu söyleyeyim ki eğer ünlü olmaktan çekinen biriyseniz, bu uygulamadan para kazanamazsınız. Çünkü ancak ünlü kişilerin çok fazla izleyicisi, beğeni sayısı vs. oluyor ve bu sayede daha çok para kazanıyorlar.

Tiktokta nasıl ünlü olunur
Aslında sadece tek bir etken değil, birden fazla etken var. Bu etkenlerin neler olduğunu tek tek ele alacağım.

Trend ses ya da şarkıyı kullanın

Mesela diğer ünlü olan tiktokerlara bakın. Çoğu bir ses ya da şarkı sayesinde ünlü olmuşlar. Siz de ses efekti ya da şarkı kullanmalısınız. Burada önemli olan şey ise dudak senkronizasyonudur. Bunu çok iyi yapmayı başarırsanız şansınız var demektir.
Eğer insan seslerini taklit etmek ve ünlü medya yapımlarındaki komik konuşma skeç seslerini senkronize ederek yeni kısa çekimler yapabilme beceriniz varsa, ünlü olma şansınızın çok daha yüksek olduğunu söyleyebilirim.

Trend etiketleri bulup, o etiketleri kullanın

Bu belki, sizin zaten çok iyi bildiğiniz bir işlem. Bu işlemin yapılmasının temel amacı genellikle keşfete çıkabilmek ve daha fazla takipçiye ulaşabilmektir. Fakat bu işlem aynı zamanda tiktokta nasıl ünlü olunur diye soranlar için de cevap niteliğinde önerilen bir işlemdir.
Keşfet kısmında küçük bir keşif yapın ve oradaki videolarda kullanılan etiketlerden sizin ürettiğiniz video içeriklerine uygun olanları seçin ya da tam tersi önce etiket belirleyip, sonra o etikete uygun bir içerik de üretebilirsiniz.
Her iki durumda da, ürettiğiniz içerikte başarılı senkronizasyon, ses efektleri ve geçişler yapmanız önemlidir.

Danslar her zaman izlenir

Tiktok uygulamasında dans son derece ilgi çekicidir. Dans etmek konusunda kendinize hiç güvenmiyor bile olsanız yine de ilgi çekme ve ünlü olma şansınız mevcuttur. Örneğin geçen gün, saçma hareketler ile müziğe uygun bir şekilde dans eden bir yayıncı gördüm. O kadar ilgi çekiciydi ki aklımda kaldı.
Klasik bir dans yerine biraz daha özelleştirebilirsiniz. Özel bir kostum giyinebilir, dikkat çekici ayrıntılara yer verebilirsiniz. Böylece videonuza rağbet daha fazla artar. Öyle ki bazı izleyiciler tekrar videonuzu izlemek isteyebilirler.

Ünlü biri ile düet yapmak

Tiktokta nasıl ünlü olunur sorusunu soran birisine en kısa yoldan tiktok ünlüsü olma yöntemini söylemem gerekseydi, kesinlikle bu yöntemden bahsederdim.
Halihazırda ünlü olan bir tiktoker, içerik üretiricisi, tiktok yayıncısı bulabilirsiniz. Burada önemli olan şey ise, düet yapacağınız yayıncının tarzı ile uyumlu olmanızdır. Bu sayede aynı hedef kitleden çok fazla takipçi kazanırsınız ve siz de Klara ulaşan takipçi sayınız ile ünlü olabilirsiniz.
Bazen ünlü birisiyle düet yapabilmek çok da kolay olmuyor. Bu durumda bir iş anlaşması yapmanız gerekebilir ki bu da biraz sermayenizin olması gerektiği anlamına geliyor. Fakat “hızlı” bir şekilde gelişim sağlamak için bu güzel bir yöntemdir eğer paranız da varsa, buna kesinlikle değer!

İçeriğinizi değiştirmeyin

Kendinize bir içerik türü belirleyin ve hep o içerik türünde içerik üretin. Mesela genellikle dans ederek video içerikleri üretiyorsanız sonrasında arabada ya da kitap okuyarak içerik yapmanız, takipçilerinizde pek de hoş bir algı bırakmayacaktır.
Ben mesela birini takip ediyorsam, onun tarzını beğenmişimdir. O tarzını sürdürecek videolarını görmek isterim. Her defasında farklı mekan ve hareketleri ilgimi çekmeyecek, tam tersi dağıtacaktır.

Çok izlenen videolara yorum yazın

İnsanların sizin fark etmesini sağlamak için yapabileceğiniz şeylerden birisi de yorum yazmaktır. Özellikle de trend olan videolara yorumlar yazdıkça ilgi çekmeyi başarabilirsiniz. İnsanlar sizin profilinizi ziyaret etmeye başlar. Böylece ünlü olmak için temel adımları da atmış olursunuz.
Bu yöntem doğrudan sizi ünlü etmez ama yine de birçok video altında yorumunuzun bulunması, ünlü olmanız için altyapıyı oluşturur. Ben şahsen bunu bizzat yaşamış birisiyim. YouTube’da birçok video altında yorumlar yazdığım için facebooktaki rasgele gönderiler altında yorum yazınca da beni tanıyanlar olmuştu. Ben ünlü olmaktan korktuğum için yotube hesabımda adımı soyadımı değiştirip profil resmimi kaldırmıştım.

Canlı yayınlara katılın

Canlı yayınlara katıldığınızda da tıpkı yorum yazmanız gibi insanların dikkatini çekmeye başlayabilirsiniz. Canlı yayınlarda adınızdan söz ettirebilmeyi başarırsanız, ünlü olmaya da başlayabilirsiniz.
Özellikle yayıncılar, yayınlarında sizin adınızı sürekli vurgularsalar, bu durumda yavaştan ünlü olmaya başlayabilirsiniz. Bunu da ben bizzat yaşadım diyebilirim.

Instagramda paylaşın

Hem tiktok takipçi sayınızı arttırmak hem de para kazanmak için instagramda paylaşım yapmak cidden büyük fayda sağlar. Hatta ünlü olanların pek çoğu zaten bu yöntemi kullanıyor. 
Yapmanız gereken şu; önce bir instagram sayfası açın ve videolarınızı orada paylaşın. Eğer sizi tanıyan kişilerin o hesabı görmesini istemiyorsanız da, daha önce bahsetmiş olduğum yeni hesap açma işlemini uygulayın. Ayrıca etiketleri kullanmayı ve insanlara link verip tiktok hesabınıza yönlendirmeyi unutmayın.

Yorum yapın