Tiktok takipçi arttırma – kasma – çoğaltma – kazanma (%100 işe yarıyor)

 TikTok takipçi arttırma ya da diğer bir ifadeyle takipçi kasma için neler yapılabilir? Aslında yapılabilecek birkaç şey var ve bunlardan bahsedeceğim. 

Tiktok takipçi arttırma – kasma – çoğaltma – kazanma

Unutmayın ki milyonlarca kullanıcı sayısı olan bir platformdan bahsediyorum yani anlık kullanıcı sayısı 10larca ülkenin nüfus sayısından bile fazla. İşte bu yüzden aşağıda ele aldığım tiktok takipçi kasma yöntemleri teknikleri başarılı bir şekilde uyguladığınızda takipçilerinizin mutlaka artacağından emin olabilirsiniz.

1. Etiketleri kullanın

Tiktok takipçi arttırma için etiket kullanımı olmazsa olmazdır ama doğru etiketleri seçmek de önemlidir. “Doğru etiket” derken kastettiğim şey, size izleyici ve takipçi getirecek etiketlerdir.
Peki size gerçekten tiktok takipçi kasma için doğru etiketler nasıl bulunur?
– Önce etiket (hashtag) araştırması yapmanız gerekiyor. Bunun için “keşfet” kısmına bakmak en iyi yöntemdir.
– Keşfet kısmında gördüğünüz videoları tıklayın ve detaylarına bakın. Bu videolar için hangi etiketler kullanılmış not alın.
– Not aldığınız etiketlerden, sadece sizin içeriğinize ya da üreteceğiniz içeriğin tarzına uygun olanları seçin. Sırf popüler diye alakasız bir etiketi videonuza eklerseniz, alakasız bir izleyici kitlesi gelir ve bu kitle pek de işinize yaramaz.
Sonuç olarak etiket kullanımı son derece önemlidir fakat doğru bir şekilde kullanılmalıdır ve bunun için de içeriğinizi dikkate alarak etiket seçimini keşfet kısmındaki videolardan yapmalısınız.

2. Keşfete (trende) çıkın

Tiktok takipçi kasma için en iyi yöntemlerden birisi trendlere yani keşfete çıkmaktır ama tabii ki bunu başarabilmek çok da kolay değildir ama imkansız ya da zor da değildir. Trendlere çıkabilmek için gerekli olan bazı şeyleri sağladığınızda siz de çıkacağınızdan emin olabilirsiniz.
Keşfete nasıl çıkılır özetlemek gerekirse;
Önce “keşfet”e gidip keşif yapmanız gerekiyor. Bakın orada trend olan videolarda insanlar hangi ses efektlerini kullanmış, ne tarz bir video çekmişler, hangi hareketleri yapmışlar, hangi müziği kullanmışlar ve etiketlerinde ne var. 
Tüm bunları dikkate alarak siz de kendi videonuzu hazırlayın ve etiketi yazmayı da unutmayın. Eğer bulduğunuz akımı, başarılı ya da ilgi çekici, dikkat uyandıracak bir şekilde yapabilirseniz siz de kısa bir süre içerisinde keşfete çıkarsınız ve bir anda binlerce takipçi kasmaya başlarsınız.

3. Tiktok keşfete düşme saatleri paylaşım yapın

Tiktok keşfete düşme saatleri olarak bilinen, tiktok kullanıcılarının en fazla olduğu ve en aktif etkileşimde bulunduğu saatlerde paylaşım yaparsanız, diğer saatlerde yaptığınız paylaşımlara kıyasla çok daha fazla etkileşim alma şansınız bulunuyor.
Tiktok keşfete düşme saatleri 17:00 ile gece 01:00 arasındaki saatler diyebiliriz. Bu saatler arasında paylaşımlarınızı yaparsanız, hem keşfete çıkma imkanınız yüksek olur hem de genel olarak paylaşımlarınıza daha çok yorum, beğeni, paylaşım alırsınız.
Ayrıca çok kazandıran hediyeler de yine bu saatlerde havada uçuşmaktadır. Yani aslında bu saatler en değerli saatler ve de şunu da söylemek isterim ki daha önceki videolarınızdan popüler olanları da yine bu saatlerde tekrardan paylaşabilirsiniz. Böylece trendlere çıkmak için iyi bir adım atmış olursunuz.

4. Hedef kitlenizi belirleyin

TikTokta kullanıcıların yaş aralığı ve sosyo-kültürel grup aralığı son derece çeşitlidir. Bu, önemli bir avantaj sağlar.
Hedef kitle belirlemeniz önemlidir. Bu sayede o hedef kitlesinin istediği tarzda videolar üretirsiniz ya da canlı yayınlar yaparsınız. Böylece daha fazla büyürsünüz yani takipçi sayınız artar.
Hedef kitle belirleme aşamasında aynı zamanda kendi isteğinizi de dikkate almalısınız. Yani, siz kendinize “ben ne tür içerikler yapmaktan keyif alıyorum?” sorusunu sormalısınız aksi halde yaptığınız video çekimleri biraz zorlama gibi olur ve pek keyif alamazsınız.

5. Instagramda paylaşın

Videolarınızı indirip, Instagrama yükleyin ama instagramda eğer sizi takip eden aile üyeleriniz, tanıdıklarınız vs. varsa ve onların sizin videolarınızı görmesini istemiyorsanız bu durumda yeni bir fake hesap açmanız gerekiyor.
Yeni hesap açarken ise şunlara dikkat etmeniz gerekiyor;
– Hesabı telefon numaranız ile açmamalısınız. Çünkü bunu yaparsanız instagram sizi, telefon rehberinizdeki kişilerin de eğer instagramı varsa onlara önerecektir yani bu istemediğiniz durum başınıza gelecektir.
– Hesabı mail kullanarak açmalısınız. Mail servislerden mail almak sadece birkaç dakika süren, basit bir işlemdir. Ücretsiz olarak mail alabileceğiniz onlarca site bulunmaktadır. Bu sitelerden en pratik ve güvenilir olanı outlook’tır. Outlook sitesine giderek kendinize mail adresini kolayca alabilirsiniz.
– Telefonunuzdaki instagram uygulamasını sıfırlamanız gerekiyor. Bunun için ayarlar > uygulamalar > instagrama giderek “verileri sil”e tıklamalısınız. Eğer halihazırda kullandığınız bir instagram hesabı varsa bu hesaba da giriş yapmaya devam etmek istiyorsanız bu durumda “uygulama kopyala” seçeneğini kullanmalısınız. Bu seçenek Xiaomi marka telefonlarda default olarak bulunmaktadır.
Tüm bu adımları yaptıktan sonra instagram sayfanızı açarak videolarınızı paylaşabilir ve insanların sizi tiktokta da takip edebilmeleri için sayfa açıklama kısmına tiktok linkinizi bırakabilirsiniz.
Videolarınızı instagramda ya da diğer sosyal medya platformlarında paylaşarak tiktok takipçi arttırma yapacaksanız ve bunu yapabilmeniz için hesabınızdaki videoları filigransız, yazısız, etiketsiz, isimsiz, yazısız indirmeniz gerekiyorsa daha önce bahsettiğim tiksave uygulamasını google playden indirip kullanabilirsiniz.

6. Düet yapmak

Düet yaparak onlarca, yüzlerce takipçi kazanabilirsiniz ki bazıları tek bir düet sayesinde binlerce takipçi bile kazanabiliyor. Bu, tamamen düet yaptığınız tiktokerin ne kadar çok abone sayısına sahip olduğu ile alakalıdır.
Öte yandan yaptığınız düet bir şekilde keşfete çıkarsa da, bu sayede hem yaptığınız düet ile o tiktokerin takipçilerini kazanabilir hem de keşfetten ve diğer kaynaklardan gelen ekstra takipçileri de kazanabilirsiniz ki bu da size söyleyebileceğim en iyi tiktok takipçi çoğaltma yöntemlerinden birisidir.
Bu yöntemin en güzel yanı ise sıfırdan başlıyor olsanız bile çok hızlı bir şekilde yükselebilir olmanızdır. Yani yeni tiktok videoları çekmeye başladınız ve takipçi sayınız neredeyse hiç yok ama siz bir an önce tiktok takipçi kazanmak istiyorsanız bu yöntem sizin için en iyi yöntemdir diyebilirim.
Eğer tiktok düet yapabileceğiniz bir tiktoker bulmakta zorluk yaşarsınız bunun için dilerseniz küçük bir meblağ ile anlaşma yapabilirsiniz. Bildiğiniz gibi tiktokerlar aynı zamanda kazanç sağlayan kişilerdir ve iş anlaşması yaparak, çok daha etkili bir içerik oluşturabilir ve böylece çok daha kısa sürede tiktok takipçi çoğaltma yapabilirsiniz.

Yorum yapın