Kıyafet, Elbise Kombinleme Nasıl Yapılır?

Kıyafet ya da elbise kombinleme nasıl yapılır bu yazıyı okuduktan sonra kadınlar “bugün ne giysem, hangi gün ne giyilir, kıyafet kombinleme nasıl yapılır” gibi gibi sorularına cevap bulacaklar.
Öncelikle kombinleme işlemini yapabilmeniz için birkaç farklı kıyafet seçeneğinizin olması gerekiyor. Yani elde avuçta sadece 1-2 kıyafet varsa zaten bunları nasıl kombinleyeceğinizi düşünmenize gerek kalmaz.
O halde, bizim işlemimiz tamamen birçok parça kıyafet ile alakalı. Dolapta belki de yüzlerce farklı kıyafetleriniz var. Bugün, yarın ya da yakın gelecekte bir görüşme ya da seyahat planınız varsa, elinizdeki kıyafetleri en iyi bir şekilde değerlendirip bir kombin oluşturmak istersiniz.
kıyafet elbise kombinleme
Şu an doğru yerdesiniz. Kıyafet nasıl kombinlenir sorusunun cevabını madde madde ele alacağım.

Kıyafetlerinizi bir arada tutun

Öncelikli olarak karşınıza kıyafetleri ve tabii ki ayakkabıları almanız gerekiyor. Bazı zengin kişilerin sırf kıyafetler, ayakkabılar ve aksesuarları için özel odaları var. Bu odaya giriyorlar ve kombin yapabilecekleri tüm imkanları görüyorlar.
Siz de kıyafetlere bir göz gezdirin. Aynı zamanda kıyafetleriniz ile uyum sağlayacak ayakkabıları ve de eğer aksesuar kullanmayı tercih ediyorsanız da, onları da dikkate alın.

Sevdiğiniz, Favori Kıyafetlerinizi Belirleyin

Hani olur ya, bazı kıyafetleri çok severiz ve bu yüzden o kıyafetleri giymeyi daha çok tercih ederiz. O halde, siz şu an kıyafet kombini nasıl yapılır diye düşündüğünüze göre demek ki favori bir kıyafetinizi seçmek durumundasınız. Bu sayede kendinizi ayna karşısında daha iyi görebilir, buluşma saatinde daha özgüvenli olabilirsiniz.
Sırf, bir kıyafeti çok sık giymeyi tercih ettiğin için onu seçmemezlik yapma. Çünkü bunu yaptığında, neredeyse hiç giymediğin bir kıyafeti seçemek durumunda kalabilirsin ve bu senin için iyi bir tercih olmayabilir. O, daha önce giymemiş olduğun kıyafetin, belki de sana çok da iyi hissettirmeyecek çünkü iyi hissettiren bir kıyafet olsaydı onu sıklıkla giyerdin zaten.
Daha önce kullanmadığın bir kıyafeti kullanıp daha iyi ve şık hissetmen mümkün ama bu şöyle olabilir; bir mağazaya gidersin, orada seçim yaparsın ve o kıyafeti denersin. Bu sayede, daha önce hiç kullanmadığın ve senin için yepyeni bir kıyafetle çok daha iyi hissedebilirsin.
İşte bu yüzden, eğer çok önemli bir gün ise ya da çok daha iyi hissetmek istiyorsanız, mevcut elbiseleriniz arasında seçim yapmaktansa, mağazaya giderek yeni bir kıyafet seçip satın almanızı önerebilirim.

Kıyafet seçiminde renk uyumları

Bu aşamaya kadar kıyafetlerinizi seçmiş olmalısınız. Tercih edebileceğiniz birçok kıyafet türü var. Mesela kot pantolon, elbise, etek, tişört, düğmeli gömlek… bu kıyafetlerle uyum sağlayacak şekilde ve mevsime, hava durumuna göre güneş gözlüğü, atkı vs. ve de tabii ki ayakkabıar topuklu, normal, spor.
Tüm bu belirlemeleri yaparken renk uyumu önemli olacaktır. Buna göre renkler ve uyumlarından bahsedeceğim.
Yeşil ve Sarı – Bu renkler dikkat çekicidir. Özellikle de açık havalarda, bahar ve yaz mevsiminde idealdir.
Kırmızı ve mavi – Kırmızı, tutkunun rengidir. Mavinin ise özgürlük anlamı var. İkisi birleştiğinde ise çeşitli duygular ortaya çıkarır. Belki de bu renklerden oluşan kıyafet kombini sizin için en uygunudur. Günün anlam ve koşullarına göre bir karar verin.
Kobalt Mavisi ve Turkuaz – Mavi ve yeşil tonları sizin relax bir kişi olduğunuzu gösterebilir ya da belki normalde öyle değilsinizdir ama bu kıyafetler sayesinde o izlenimi uyandırabilirsiniz.
Pembe – Pembe tonları kibar ve hassas olduğunuzu gösterebilir. Bu aynı zamanda sevecen, sevgi dolu biri olmanızı sağlar.
Siyah ve Gri – bu renkler, sizin sadelikten yana olduğunuzu gösterir. Sade ve doğal bir kişisinizdir.
Beyaz – hem sade hem de açık sözlü bir kadını görüyorum.

Yorum yapın