Kırmızı Elbise için En Uygun 7 Ayakkabı Rengi

Kırmızı elbiseye hangi renk ayakkabı uyar diye düşünüyorsanız bu yazıda sizlere önereceğim 7 farklı rengi beğeneceğinizden kesinlikle eminim.
Her rengin kendince özel bir etkisi vardır. Bu bağlamda kırmızının da cesur, heyecan verici, çekici, aşk ve romantizm gibi etkileri olduğu bilinmektedir. 
Renk uyumu, özellikle de gidilen yerde kıyafetiniz ile ön plana çıkacaksanız daha da önem teşkil eder. Bu bağlamda kırmızı renk elbise ile hangi renk kombine edilebilir diye düşünüyor olabilirsiniz. 
Kırmızıyı “ana renk” olarak kabul ettiğinizi varsayıyoruz ve bu renk ile uyum sağlayacak ayakkabı renklerini bu yazıda sıralandırıyoruz.

1. Hardal Sarısı

Bu renk tonu sarı ile turuncunun birleşimi gibi de düşünülebilir ancak daha çok koyu turuncu olarak tanımlanabilir. 
Bu, sıcak bir renk tonu olduğundan kırmızı ile gayet uyumludur. Bu renkte bir ayakkabınız yoksa ve deneyecek zamanınız varsa da LC Waikiki gibi mağazalarda denemenizi öneririm.

2. Pembe

Kırmızı ile en yakın renk olmasından dolayı ve de feminizmi temsiliyeti açısından da yine ön plana çıkan renklerden birisidir.
Kadınlar açısından yorumlandığında ise kırmızı ile pembe renklerin modasının asla geçmediğini çok rahat görebiliyoruz. Aynı renk ailesinden gelen bu iki rengi beraber kombine etmek son derece ideal bir seçim olur.

3. Gümüş

Aslında gümüş renk, sadece kırmızı ile değil diğer birçok farklı renk tonu ile de uyum sağlayabilen, son derece uyumlu bir renk tonudur. Bu yüzden dolayıdır ki kırmızı renk elbiseye hangi renk ayakkabı gider sorusuna “gümüş” cevabını rahatlıkla verebiliriz.
Fakat bu renk konusunda dikkatinizi çekmek istediğim bir ayrıntı ise bu rengin de kendi içinde tonlara ayrıldığıdır. Dolayısıyla eğer kırmızı elbise ile kombin yaparken amacınız elbise rengini daha ön plana çıkarmak ve daha canlı göstermek ise, daha açık tonlu gümüş rengi ayakkabı tercihi yapmanız doğru olacaktır.
Metaliklere gelince, gümüş hepsini geride bırakır. Buzlu tonu kırmızının daha canlı görünmesini sağlar.

4. Camel Renk (Deve)

Çok da popüler olmayan bir renk tonu olan camel renk, ilk bakışta bizlere turuncu ile kahverenginin karışımını anımsatmaktadır fakat kahverenginin açık tonlarından birisi olarak tanımlanması daha uygundur.
Siyah ya da beyaz renk ayakkabı modelleri arasında kararsız kalanlar için bu renk bir ayakkabı tercihi “orta yolu bulmak” adına ideal bir seçimdir.

5. Siyah

Siyah ayakkabı modelleri her zaman klasiktir. Giyim tarzınız ve renk seçiminiz ne olursa olsun, siyah renk ayakkabıların iyi bir kombinasyon oluşturacağından emin olabilirsiniz.
Çok daha basit bir mantıkla, eğer kombin yaparken ayakkabı rengi seçiminde kararsız kaldıysanız siyah tercih edin gitsin çünkü %90 ihtimalle uyum sağlayacaktır. Zaten kırmızı elbise modelleri için bu oranın %100 olduğunu çok rahat söyleyebiliriz.

6. Gri

Tıpkı siyah renk ayakkabılar gibi; gri de son derece uyumlu bir renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Grinin bu denli uyumlu bir ayakkabı rengi olmasının altında yatan sebep ise siyah ile beyazın ortasında bir yerde renk tonu olmasından kaynaklıdır. Böylece hem açık hem de kapalı tüm renk tonlarındaki elbiseler ile uyum sağlar.
Bu açıdan, kırmızı elbiseye hangi renk ayakkabı diye sorulduğunda gri rengin uyumlu olabileceğini de kesin bir şekilde söylememiz mümkündür. Hatta o kadar ki söz konusu elbise kişiyi baştan aşağı saran abiye tarzı bile olsa uyum sağlar.

Yorum yapın