İnternetten Kıyafet Satmak

İnternetten kıyafet satmak ve bu şekilde para kazanmak mümkün. İstediğiniz tarzda kıyafet satabilirsiniz. Tek bir çeşit ya da birkaç farklı çeşit satış da yapabilirsiniz.

Sıfırdan stok yapıp mı yoksa ikinci olarak mı satmayı düşünüyorsunuz, bunu belirlemeniz gerekir çünkü atılacak adımlar ve uygulanacak yöntemler buna göre değişim göstermektedir.

1. Sıfırdan Stokla Satış

Öncelikle sermayeniz olması gerekiyor. Eğer sermayeniz yoksa ve yinede bu yöntem ile internetten kıyafet satmak istiyorum diyorsanız bu durumda ya satış ortaklığı programına katılacaksınız ya da ikinci başlıkta ele alacağım ikinci el kıyafet satışı yöntemi ile para kazanıp, sermaye yaptıktan sonra bu birinci yönteme yöneleceksiniz.

Bu yöntemin sermaye gerektirmesinin sebepleri:

  • Şahıs şirketi kurulmasının gerekli olması
  • Toptancıdan mal tedarik edilmesi
  • Online mağazanızın kurulumu ve yönetimi için gerekli diğer finansal giderler

Eğer kıyafetleri tamamen kendiniz üretecekseniz bu durumda toptancıdan mal tedarik etmenize gerek kalmayacağı için o masraftan kurtulmuş olursunuz.

Satış Ortaklığı

Satış ortaklığı programı ise bazı firmaların ürünlerini daha fazla potansiyel müşteriye ulaştırabilmek ve böylelikle satışlarını arttırabilmek için uyguladıkları bir programdır.

Sizde bu programa katılarak, o firmaya ait ürünleri internet ortamında ya da fiziksel ortamda kişilere tanıtabilir ve satışını yapabilirsiniz.

Ben sizlere bu yöntemi pek önermiyorum çünkü çok kazançlı bir yöntem değil. Satılan ürün başına siz komisyon alıyorsunuz ama ürünleri tanıtmak, satılmasını sağlamak vs. uğraş gerektiriyor ve size çok az miktar kalıyor. Bu yüzden satış ortaklığı yapmanızı önermiyorum.

2. İkinci El Kıyafet Satışı

Sıfırdan satmak yerine ikinci el satabilirsiniz. Hem bu şekilde daha fazla satış yapma şansına sahipsiniz çünkü son yıllarda ülkemiz ciddi ekonomik sorunlar yaşamaktadır.

İnsanlar, bu ekonomik zorluklar karşısında kazançlarını tasarruflu bir şekilde değerlendirmek istiyorlar. İşte bu durumda kıyafet alacakları zaman ikinci ele yönelmeleri oldukça normaldir.

Eğer bu sektöre iyi bir girişim yaparsanız, hızla kar elde etmeye başlamanız mümkündür. Öyle ki çok bütçeli bir sermaye yatırımı yapmadan bile ciddi miktarlar kazanmanız mümkün.

Peki bu şekilde internetten kıyafet satmak için hangi uygulamaları kullanabilirsiniz?

  • Dolap
  • Gardrops
  • ModaCruz
  • BebeCruz

Bu uygulamalar sayesinde güvenli bir şekilde satış yapabilirsiniz. Bu uygulamalarda havuz sistemi bulunmakta ve bu sistem sayesinde hem satıcı hem de alıcı taraf güven içerisinde alış-veriş işlemini gerçekleştirmektedir.

İnternetten kıyafet satmak ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları bana aşağıdaki yorum kısmından ya da iletişim formundan sorabilirsiniz.

Yorum yapın