İkinci El Kıyafet Satma Uygulamaları

İkinci el kıyafet satma uygulamaları :

  • ModaCruz
  • Dolap
  • Gardrops

Bu uygulamalar sayesinde elinizdeki kıyafetleri satabilir, paraya dönüştürebilirsiniz. Bu uygulamaları indirmek, üye olmak, hesap açmak, ilan oluşturmak ve satış yapmak ücretsizdir.

Bu uygulamalarda sizler satış yapabileceğiniz gibi, başkalarının sattığı ikinci el kıyafetleri de bulabilir ve onları satın alarak karlı çıkabilirsiniz.

Piyasa fiyatının çok daha altında satışa sunulan birçok kıyafeti bulabilirsiniz. Pantolon, gömlek, t-shirt, kazak, abiye, elbiseler ve hatta ayakkabılar da var.

Özellikle de kadın kıyafetleri bolca bulabilirsiniz. Bayan elbise modelleri sadece bir defa kullanılmış ya da bazen hiç kullanılmamış halde temiz bir şekilde satılıyor.

Dolap uygulaması kullanarak ikinci el kıyafet satın aldığınızda, aldığınız ürünün kargo ücretini gönderici öder yani siz sadece ürünün fiyatını ödemiş oluyorsunuz ki bu da alıcının daha karlı çıkmasını sağlıyor.

Ödemelerinizi hem kredi hem de banka kartı ile yapabilmeniz mümkün ancak unutmayın ki kartınızın internet ödemelerine açık olması gerekir. Eğer banka ya da kredi kartınızın internet ödemelerine açık olduğunu düşünmüyorsanız bankanız ile irtibata geçerek onay verebilirsiniz.

İkinci el kıyafet satma uygulamaları kullanımı son derece basittir. Eğer bir kıyafeti görüp beğendiyseniz, “satın al” butonuna tıklayarak, kolay ve hızlı bir biçimde satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hem satın alma hem de satış yapma işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için öncelikle sisteme üye olmanız gerekmektedir. Yazımızın en başında ifade ettiğim gibi; üye olmak ücretsizdir.

Üye olurken sizden istenen adres, isim soyisim gibi bilgilerinizi vermekten çekinmeyin. Sizlere saydığım dolap, gardrops ve modacruz uygulamaları T.C yasalarına uygun bir şekilde hizmet vermektedir. Bu nedenle bilgilerinizin gizli kalacağından emin olabilirsiniz.

Ödeme işlemlerinde sorun yaşamazsınız çünkü bu uygulamalarda “havuz sistemi” olarak tanımlanan bir sistem bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde alım – satım işlemleri güvenli bir zeminde gerçekleştirilir.

Alıcı ödeme yaptığında, yaptığı ödeme tutarı o uygulamanın havuz hesabına geçer ve sonrasında alıcıya ürünün ulaşması durumunda onay vermesi halinde uygulamanın havuz hesabına geçmiş olan tutar satıcıya aktarılır. Tüm bu süreç, parasal işlemlerin sorunsuz, güvenli, kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.

Alıcıların mağduriyet yaşamaması açısından iade haklarının olduğunu da belirtmek isterim. Bununla birlikte satıcıların da haksızlığa uğramaması adına birçok kural bulunmaktadır.

Gerek duyduğunuzda bir satıcı ya da alıcı olarak; telefon, mail ya da panel üzerinden müşteri hizmetlerine ulaşabilir ve yardım alabilirsiniz.

Modacruz, Dolap ve Gardrops uygulamalarının yanısıra ikinci el kıyafet satma uygulamaları olarak tanımlanmasa da facebook, tiktok, instagram, pinterest gibi sosyal medya uygulamalarını ya da sahibinden, letgo gibi 2. el eşya satma uygulamalarını kullanarak da satış yapabilmeniz mümkündür.

Son olarak tarz2 ve bebek kıyafetleri için de BebeCruz uygulamalarını incelemenizi de öneririm. Ayrıca İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir gibi büyükşehirlerde bazı noktalarda ikinci el kıyafet alan yerler de bulunmaktadır. Eğer çok sayıda kıyafet stoğunuz varsa bu yerlere de satış yapmanız mümkündür.

Yorum yapın