Dolap Uygulaması Kargo Ücreti Ne Kadar

Dolap uygulaması kargo ücreti ne kadar sorusunun cevabı göndereceğiniz ürünün boyutuna ve ağırlığına göre değişim göstermektedir.

İkinci el kıyafetlerin pek çoğu genellikle 1-2 desi aralığında ağırlığa sahiptir ve boyut olarak da küçüktürler. Bu yüzden dolap kargo ücreti ortalama olarak 9-12 TL arasında değişmektedir.

Eğer hesaplamak isterseniz, bunun bir yöntemi var. Basit bir hesaplama işlemi sayesinde, göndereceğiniz kargonun boyutunu ve ağırlığını dikkate alarak, size ne kadar kargo ücreti çıkacağını anlayabilirsiniz.

Göndereceğiniz kıyafeti paket yapıp kargo firmasına götürdüğünüzde o paket büyük mü, orta mı yoksa küçük mü olarak değerlendirilecek bu önemlidir çünkü küçük olması ile büyük olması arasında ciddi bir fiyat farkı söz konusudur.

Örneğin “küçük” olarak değerlendirilen bir kargo için sizden istenen fiyat 7 TL olur iken büyükler için bu fiyat 16 TL olabilmektedir. Bu yüzden önceden hazırlıklı ve bilgili olmak faydanızadır.

Peki paket haline getirdiğiniz ürünü kargo firmasına götürdüğünüzde sizden istenen fiyat ne kadar olacaktır. Bunu anlamak için elinize cetvel alıp (eğer yoksa cetvel görevi gören bir akıllı telefon da olur), paketin büyüklüğünü kenarlarından ölçmelisiniz.

Paketin enini, boyunu ve yüksekliğini ölçün sonrasında bu değerleri birbiri ile çarpıp, çıkan sonucu 3 bine bölün. Çıkan değer paketinizin hangi kargo sınıfına girdiğini gösterir ve böylece kendiniz için dolap uygulaması kargo ücreti ne kadar sorusunun da cevabını bulmuş olursunuz.

0 – 1 : mini (7 TL)
1- 2 : küçük (9 TL)
2 – 11 : orta (12 TL)
11 – 99 : büyük (16 TL)

Son olarak, ikinci el kıyafet ürünlerinin pek çoğunun “orta” sınıfına ait olduğunu hatırlatmak isterim ki bu yüzden dolayı Dolap uygulaması kargo ücreti ne kadar sorusuna da 12 TL cevabını verebiliriz.

Tabii ki ürün sayısı arttıkça ağırlık ve boyut artar. Bunun sonucunda da belirlenmiş olan değer (ki bu değer 11’dir) aşıldığında o paket “büyük” grubuna girer ve bu sebepten 12 TL yerine 16 TL ödeme yapmanız istenebilir.

Yorum yapın