Dolap uygulaması ile evden para kazanmak

Dolap uygulaması, internetten para kazanmak için kullanabileceğiniz, en iyi ikinci el kıyafet satışı uygulamalarından birisidir. 
dolap uygulaması, evden para kazanmak
Bu uygulama sayesinde iyi paralar kazanabilirsiniz. 
Günlük olarak 20-100 TL civarı,
Aylık olarak 1000 – 2000 TL civarı, 
Kazanç elde edebilirsiniz.
Ama aslında, ne kadar para kazanacağınız, tamamen size kalmıştır. Çünkü ne kadar para kazanacağınız birçok kritere bağlıdır.
Dolap uygulaması kullanan insanların internetteki videolarına baktığımzıda, açıkladığı para miktarları oldukça iyi düzeyde olduğunu görüyoruz.
Ama şöyle de bir durum var. Herkes kazancı değişiklik gösteriyor. Mesela kimisi aylık 1000 TL, kimisi ise 3000 TL civarında kazandığını söylüyor.
Bu kazanç miktarları değişkenlik gösterse de, kesin olarak şunu söyleyebiliriz ki; dolap uygulaması ile evden para kazanmak mümkün.
Amacınız ister yan gelir, isterse de uzun vadede yüksek gelir elde etmek olsun. Bu uygulama sizin beklentilerinizi karşılayacaktır.
Siz yeter ki kıyafetleri sevin, onları güzel bir şekilde tanıtın. Emin olun gerisi gelecektir ve emeklerinizin karşılığını alacaksınızdır.
Kazançlar değiştiği için kimse sizlere net olarak “şu kadar kazanıyorum” diyemez. Çünkü bu tamamen sizin ne kadar başarılı bir satıcı olduğunuz ile alakalı bir durumdur.
Ayrıca sürekli belirli bir miktarda kazanç söz konusu değildir. Yani asgari ücretli ya da memur gibi her ay düzenli belirli bir para miktarı almazsınız.
Şimdi gelelim taktiklere. Eğer dolap uygulaması kullanarak evden para kazanmak istiyorsanız ve aylık en az 500 TL gibi bir gelir elde etmek amacınız varsa, basit bir hesap ile günde en fazla 10 TL kazanç elde etmeniz gerekir.
Peki dolap uygulamasından günde ortalama 10 TL kazanç elde etmek zor mu ya da ne kadar zor veya imkansız mı?
Aslında sanıldığı kadar zor değildir. Çok basit bir hesap yapacak olursak, piyasa değeri şu an 30 TL olan bir kıyafeti siz 20 TL’ye dolap üzerinden sattığınızda 10 TL kar elde etmiş oluyorsunuz.
 Her gün satış yapmayı başardığınızda da her gün 10 TL ve aylık olarak da 300 TL kazanmış olursunuz.
Aylık geliriniz en az asgari ücret düzeyinde olmadığı sürece vergi vermek gibi bir durum ile de karşı karşıya kalmazsınız. 
Yapmanız gereken tek şey ikinci el kıyafet satışı yapmak ve böylece evden para kazanmak olacaktır.
Dolap uygulaması ile her ay düzenli gelir elde etmek istiyorsanız öncelikli olarak sürekli ikinci el kıyafet satışı yapabilmeye odaklanmalısınız. 
Bu satışı sürekli yapabilmeniz için de kıyafetleri sürekli temin etmeniz gerekir. Yani profesyonel bir satıcı olmalısınız.
Çeşitli kaynaklardan ikinci el kıyafetleri stoklamalı ve temin etmelisiniz. Böylece sürekli satışlar yapabilir ve kazançlarınızı sürdürebilirsiniz.
Bu konuda temel mantık, her gün satış yapabilmektir. Her gün düzenli olarak en az 10 TL değerinde satış yapmaya odaklanmalısınız.
Ve kendinize hedefler koyarak, günlük kazanç miktarlarınızı arttırmalısınız. İşte bunun için planlı bir şekilde çalışmak önemlidir.
50 binden fazla kullanıcısı olan bu uygulamada eski kıyafetleri satmak ya da eski olmasa bile kullanmadığınız kıyafetleri satmak aslında hiç zor değildir.
Tamam kabul ediyorum. Belki sizin gibi satış yapmak isteyen çok fazla kişi var ve bu uygulamada da bu kişiler sizin rakipleriniz olacaktır. 
Özellikle de düzenli gelir elde etmek gibi bir amacınız varsa, rekabet oranı daha da önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.
Ancak şunu söylemek isterim ki nasıl ki sizin gibi çok fazla kıyafet satmak isteyen kişiler varsa aynı şekilde dolap uygulaması ikinci el giysi satın almak isteyenler tarafından da kullanılmaktadır. 
Yani tamam satıcı çok olabilir ama satın alan da çok. Hatta öyle bir durum var ki bir satıcı hem satış yapıp, hem de kıyafet alabiliyor.
 İşte bunun nedeni dolap uygulaması kullananlar ve bu uygulamayı ikinci el kıyafet satmak amaçlı kullananlar temelde iki ana gruba ayrılmaktadır. 
Birinci grup; amacı sadece giymediği kıyafetleri satmak, 
ikinci grup; yine kıyafetler satmak ve uzun vadede iyi kazanç elde etmek. 
Peki siz hangi gruptasınız?
Eğer siz, uzun vadede gelir elde etmeyi amaçlıyorsanız, mutlaka iyi bir araştırmacı olmalı ve insanların beklentilerini dikkate alarak stoklarınızı yönetmelisiniz.
Ben sizlere dolap uygulaması ile ikinci el giysi satmak sayesinde çok iyi paralar kazanabileceğinizi ve hatta para kazanma yolları arasında da en iyi yöntemlerden birisi olduğunu söylüyorum çünkü bunu başaran insanlar var.
Ben, özellikle aylık asgari ücret düzeyinde kazandırmayan uygulamalar ile uğraşmanın zaman kaybı olduğunu düşünürüm ve bu tarz uygulamaları kimseye önermem fakat Dolap ugulaması, iyi bir gelir elde edebileceğiniz bir uygulamadır.
Evden para kazanmak isteyenler için bu uygulamayı bu denli kaliteli kılan birçok ayrıntısı var. En başında hem keyifli olması hem de para kazandırmasıdır. 
Özellikle tüm gün evde oturan bir ev kadınıysanız, eminim ki satacak birçok kıyafetiniz de vardır ya da evde oturmuyorsunuzdur, ev kadını da değilsinizdir tam tersi çalışıyorsunuzdur. 
Bu durumda da yine 1 sene önce aldığınız kıyafetler dolabınızda vardır. Daha eskiden de almış olabilirsiniz. Eğer hala giyilebilir haldeyse bu tarz kıyafetlerinizi dolaptan çıkartıp satmak ve bu sayede kolay para kazanmak mümkün.
Eski kıyafetleri satmak istediğinizde önce dolabınızda ne kadar kıyafet varsa hepsini çıkartıp, sıralandırmanızı öneririm. Her birisini tek tek kontrol edip, kusurları var mı bakınız. 
Ama bu bahsettiğim kusurlar “tamir edilebilir” kusurlar olmalıdır. Mesela ufak bir yırtık varsa, bu tamir edilebilir. Hızlı para kazanmak istiyorsanız hızlı satış yapmanız gerekir ve bu da ancak kıyafetleri olabildiğince mükemmel bir hale getirmek ile mümkün olur. 
Özellikle rakipleriniz olduğunu düşündüğümüzde, bu rakiplerinizin önüne geçebilmeniz gerekir.
Her bir kıyafeti tek tek kontrol edip kusurları var mı bakmanızı istiyorum çünkü ikinci el kıyafet satmak ve bu sayede internetten para kazanmak konusunda başarılı olabilmeniz için kıyafetinizin kusursuz olması gerekmektedir. 
Çünkü eğer bazı kusurları varsa bu durumda satılma şansı çok düşer. Kimse beğenmez ya da normal piyasa fiyatının çok daha altında satmanız gerekir ki bu da size doğru düzgün kazanç sağlamaz. 
Eğer amacınız yüksek miktarda kazanç elde etmek ise ve bunun için 2. el kıyafet satmak istiyorum diyorsanız, kıyafetlerinizin kalitesini olabildiğince yükseltmelisiniz ki bu sayede satış fiyatını da yüksek tutarak daha yüksek bir kazanç elde etmeniz mümkün olur.
Bazı durumlarda ise bazı kusurların tamir edilmesi mümkün değildir. Rengi solmuş bir kıyafetin rengini açmak imkansıza yakındır. Bu gibi durumlarda o kıyafetleri hiç koymayın daha iyi…
Ayrıca marka kıyafetleriniz varsa, çok daha iyi kazanabileceğinizi söyleyebilirim. Marka kıyafetler kadınlar için her zaman daha iyidir. 
Zaten biz bunu gündelik hayatta da fark ederiz. Kaliteli bir marka kıyafet bizlere yıllar boyunca dayanırken, daha düşük kalite ve pazardan alınan kıyafetlerin ömrü en fazla 1-2 ay olmaktadır. Sonra sarkıyor ve pörsüyor. 
Bu arada sarkmak demişken, sarkmış kıyafetlerinizi de satışa sunmanızı tavsiye etmem ama kazak dışında. Çünkü bazı kazak modelleri sarkık olsa bile tercih edilebiliyorlar.
Dolap uygulaması ile ikinci el giysi satmak için ilk hazırlığı yaptınız; kıyafetleri çıkartıp, tek tek kusurlarını kontrol ettiniz. Böylece artık ikinci aşamaya geçiş yapabilirsiniz.
Bu arada açıklama kısmında belirtmenizi önerdiğim bir diğer önemli detay ise sizin sunduğunuz mevcut satış fiyatı ile o kıyafetin şu an piyasadaki satış fiyatı arasındaki farktır. 
Çünkü bu fark ne kadar belirgin olursa, söz konusu kıyafetin satılma şansı da o derece yüksek olur. Bu da önemli taktikler arasındadır. Mesela siz 50 TL’ye satıyorum ancak piyasa fiyatı 75 TL’den başlıyor şeklinde belirtirsiniz. 
Aradaki %50 oranındaki fark gerçekten de azımsanmayacak kadar büyük ve eğer sizin sattığınız kıyafet zaten kullanılabilir, tıpkı yeni gibi görünüyorsa zaten satılacaktır.
Dolap Uygulaması için kıyafet fotoğrafları çekmek
Şimdi en önemli aşamalardan birisine geldik. Her bir kıyafet için fotoğraf çekimi yapmalısınız ama bu çekimleri öyle bir yapmalısınız ki hani mağazada kadınlar bir kıyafeti incelerken farklı açılardan da inceler ya, işte o farklı açılardan da çekmelisiniz. 
Bunu yaparken olabildiğince yüksek kalitede, yüksek çözünürlükte çekimler yapmalısınız. Çünkü 2. el kıyafet satmak istiyorum ve bu şekilde hızlı para kazanmak amaçlıyorum diyorsanız, o halde satacağınız kıyafetlerin her bir detay işlemeleri, desenleri ve renklerinin belirgin olmasına özen göstermelisiniz. Bu nedenle hem farklı açılardan hem de yakın ve uzak çekimler yapmalısınız.
Tüm bu aşamaları tamamladığınızda evden para kazanmak için artık gerisi kolay. Yapmanız gereken tek şey dolap uygulamasını indirip, hesap açmak, yani üye olmak. Merak etmeyin üye olmak ücretsizdir.
Bu arada kafanıza takılan belki bazı sorular vardır. 
Mesela satış yapınca vergi vermek gerekiyor mu ya da bu şekilde satış yapmak yasal mı şeklinde. Bu sorulara cevap şu; eğer ki 1 yıl boyunca yaptığınız satışların toplamı, 33 bin TL’yi geçmiyorsa (ki bu internet genelinde yapılan tüm satışlar ve para kazanma yolları için de geçerlidir) vergi vermenize gerek yoktur. 
Çünkü vergi verebilmeniz için aylık en az asgari ücret düzeyinde ve her ay düzenli bir şekilde kazanç elde ediyor olmanız gerekir. Kısacası; binlerce TL kazanç elde etmediğiniz sürece, vergi konusuna takılmanıza gerek yok.
Bu arada sizi ilgilendiren bir diğer önemli konu; dolap uygulaması komisyon oranı konusuna da mutlaka bakmanızı isteyeceğim. Bu sayede satacağınız her bir kıyafet için ne kadar para kazanabileceğinizi ve genel olarak aylık ne kadar evden para kazanmak mümkün bu sayede hesaplayabileceksiniz.

Yorum yapın