Dolap uygulaması hangi kartlar geçerli

Dolap uygulaması kredi kartı banka kartları geçerli. Ziraat, Akbank, Vakıfbank, Şekerbank, Garanti Bank, ING bank ya da diğer tüm bankaların kartları geçerli.
dolap uygulaması hangi kartlar geçerli
Banka kartı geçerli ama internetten alışverişe açtırmış olmanız gerekiyor. Eğer banka kartınız internet alışverişlerine açık değilse, dolap uygulamasından ya da başka bir uygulamadan, siteden bir şey satın almaya çalıştığınızda başarısız olacaktır.
Banka kartınızın internet alışverişine açık olup, olmadığını anlamak için, alışveriş yapmayı deneyebilirsiniz.
Eğer daha önce bankaya gidip bizzat talepte bulunduğunuzu ya da size sorulduğunu, sizin de onay verip imza attığınızı hatırlamıyorsanız büyük ihtimalle kartınız internet alışverişlerine kapalıdır.
Açtırmak için ise şubeye gitmeniz gerekiyor. Şubede vezneden sıra almalısınız. Dilerseniz bankanızın mobil uygulamasından da sıra alabilirsiniz. Bu sayede, mobil uygulamada aldığınız sırada belirtilen saatte banka şubesine giderek sadece 2-3 dakikada işlemi tamamlayabilirsiniz.
Hangi banka kartı olursa olsun, ödeme yapabilmeniz mümkündür. Dolap uygulaması hangi kartlar geçerli sorusuna kredi ve banka kartları olarak cevap verebiliriz ancak bu kartlar dışında, üzerinde MasterCard ve/veya VISA logosu olan kartları da kullanabilmeniz mümkündür.
Kartı kullanabilmek için üzerinde yer alan sayılardan faydalanmalısınız. Satın alma ekranında sizlerden kartın numarası istenecektir. Bu numara, kartın üzerinde yer alan numaradır.
Kartın üzerindeki numaralara ek olarak; yine kart üzerinde bulunan son kullanım tarihini de girmeniz gerekecektir.
Kartın arka kısmında yer alan 3 haneli sayı ise kartın güvenlik şifresidir. Bu güvenlik şifresini, son satın alma aşamasında girmelisiniz. Böylece satın alma işlemini onaylarsınız.
Ancak en son onay işlemi ise, telefonunuza gönderilecek olan şifre ile gerçekleştirilecektir. Telefonunuza SMS (kısa mesaj) yolu ile şifre gönderilir ve siz bu şifreyi satın alma ekranına girip, onay verdiğinizde satın alma işlemini tamamlamış olursunuz.

“Dolap uygulaması hangi kartlar geçerli” üzerine 2 yorum

Yorum yapın