Dolap uygulaması engel kaldırma

Dolap uygulaması engel kaldırma nasıl yapılır. Eğer Dolap uygulaması sizin hesabınızı engellemişse, bu engeli kaldırmak için birkaç farklı yöntemden bahsedeceğim.
dolap-uygulamasi-engel-kaldirma

1. Hesabı geri açtırmak

Eğer haksız yere engellendiğinizi düşünüyorsanız, hesabınızın tekrardan açılma ihtimali düşük de olsa var.
Fakat şuna dikkat etmelisiniz;
– Size göre “haksızlık” olarak gördüğünüz bir sebep, dolap uygulamasının kurallarına göre “haklı” olabilmektedir. Bu sebepten dolayı, haklı olup, olmadığınızı anlamak için dolap kurallarını göz önünde bulundurmanızı öneririm.
Örneğin; birden fazla hesap açmak, kural dışıdır. Bu sebepten dolayı hesabınız engellenmiş ise, bu durumda engelinizin kaldırılması için ne kadar rica etseniz de, işe yaramayacaktır.
Eğer haklı olduğunuz konusunda eminseniz, aşağıdaki üç yöntemden bir tanesini kullanarak, hesabınızın geri açılmasını talep edebilirsiniz.
– Şikayetvara yazmak
Şikayetvar.com sitesinde durumu izah eden bir yazı hazırlayabilirsiniz. Böylece dolap uygulaması yöneticileri size cevap verecektir.
– Mail göndermek
destek@dolap.com adresine, dolap uygulamasına kayıt olurken kullanmış olduğunuz mail adresi ile mail gönderebilirsiniz.
– İletişim numarasını aramak
0 850 200 70 76 dolap iletişim numarasını arayabilirsiniz.
Bu yöntemleri deneyip, geri dönüş almak için 3-5 iş günü beklemeniz gerekir. Çünkü dolap uygulaması çalışanları hafta içerisinde mesai yapmaktadırlar.
Dolayısıyla siz; mesai saatleri dışında ve/veya cumartesi, pazar günleri yazarsanız, geri dönüş alabilmeniz için en az 2 gün beklemeniz gerekir.
Eğer bu yöntemleri denediyseniz, olumlu sonuç alamadıysanız veya hiç cevap alamadıysanız, bu durumda diğer dolap uygulaması engel kaldırma yöntemlerini deneyebilirsiniz.

2. IP adresi değiştirmek

Eğer hesabınız IP adresine göre engellenmişse bu engeli kaldırmanın en kolay yöntemi, telefonun bağlı olduğu wifi ağına ait modemin kapatılıp, açılmasıdır.
Modem kapatıp, açma işlemi yapıldıktan sonra IP adresi de değişecektir. Ancak bu işlemi yapmadan önce telefonunuzdan dolap uygulamasını kaldırın, sonrasında modemi kapatıp açın, sonra dolap uygulamasını tekrar kurun ve giriş yapmayı deneyin.

3. Proxy kullanmak

Dolap uygulamasını kaldırın. Ardından Google Play android marketine girerek, bir tane proxy uygulaması indirin. 
Proxy uygulamasını açın ve aktif edin. Bu şekilde dolap uygulamasını indirip tekrar kurun ve yeni bir üyelik alın. 
Yeni üyelik alırken, daha önce üye olurken verdiğiniz mail adresinizi, telefonunuzu, facebook hesabınızı vs. kullanmamalısınız.
Eğer bu şekilde dolap uygulaması engel kaldırma işlemini yapmayı başarırsanız, uygulamaya her girişinizden önce proxy uygulamasını aktif etmeniz gerekir.

4. Uygulamayı klonlamak

Xiaomi telefonlarda varsayılan olarak “uygulama klonlama” özelliği var. Eğer siz de Xiaomi marka bir telefon kullanıyorsanız, dolap uygulamasını klonlayıp, klonuna giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
Eğer Xiaomi kullanmıyorsanız, Google Play android uygulama marketinden klonlama uygulaması indirip, deneyebilirsiniz.
Eğer bu yöntem size uğraştırıcı geldiyse ya da yapamazsanız veya yapıp başarısız olursanız aşağıdaki yöntemi deneyin.

5. Yeni bir mail adresi alıp, üye olun

Eğer hesabınızdaki engeli kaldırmayı başaramadıysanız ancak yine de dolap uygulamasına girmek, uygulamayı kullanmak istiyorsanız, bu durumda yeni bir hesap açmak iyi bir yöntem olabilir.
Ama bu işlemi uygulamadan önce dolap uygulamasını telefonunuzdan kaldırın ve tekrar kurun. Sonra uygulamayı başlatın ve üye olun.
Dolap uygulamasına üye olmanın iki farklı yöntemi var. Birincisi Facebook üzerinden üye olmak, ikincisi ise mail adresi ile üye olmak.
Daha önceki üyelik hesabınızda bir mail adresi verdiyseniz, bu defa başka bir mail adresi kullanarak üye olun.
Yeni bir mail adresi almak için aşağıdaki mail servislerinden birisini kullanabilirsiniz;
– mail.live.com
– gmail.com
Yeni bir mail alırken yardım lazım olursa aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz. Size yardımcı olurum.
Yeni bir mail adresi aldıktan sonra dolap uygulamasında “ÜYE OL” butonuna tıklayıp, yeni bir hesap açabilirsiniz.
Eğer bu yöntem işe yaramazsa, aşağıdaki dolap uygulaması engel kaldırma yöntemini deneyin.

6. Yeni bir Google hesabı almak

Bu yöntem biraz daha uğraştırıcı. Yeni bir Gmail hesabı alıp, telefonunuzda eşleştirmiş olduğunuz Gmail hesabını değiştirmelisiniz.
Yani; şu an kullanmakta olduğunuz telefonunuzun eşleştirildiği bir Gmail hesabı var, bu hesabı değiştirmeniz gerekiyor.
Bu hesap değiştirme işlemini gerçekleştirdikten sonra dolap uygulamasını indirip kullanmayı deneyebilirsiniz.
Tabii bu işlemi yaptığınızda, telefonunuza daha önce yüklemiş olduğunuz tüm uygulamalar ve Gmail hesabınıza eşleştirilmiş olan tüm veriler de silinmiş olacak.
Kısacası bu işlem profesyonel olmanızı gerektirir. Yanlışlık yaparsanız, önemli verilerinizi kaybedebilirsiniz.

Özet – Sonuç

Umarım bu yazıda sizlere bahsettiğim 6 farklı yöntemden birisi ile dolap uygulaması engel kaldırma işlemini başarabilmişsinizdir.
Eğer yardım lazım olursa, daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

“Dolap uygulaması engel kaldırma” üzerine 3 yorum

  1. Peki telefonu engellediyse ne yapıcaz? Sizin yazdığınız çoğu şeyi yaptım proxy hariç yine olmadı. Başka telefonda açtığım hesaba bile giremiyorum. Telefon engelini nasıl kaldırabiliriz.

    Cevapla
  2. Peki dolap telefonu banladıysa ne olacak? Dediğiniz şeylerin çoğunu yazdım proxy dışında. Yeni üye olamıyorum. Başka telefonda açtığım üyeliği de açamıyorum. Yani telefonu engellemişler. Bu durumda Yeni telefon almak mı gerekiyor?

    Cevapla

Yorum yapın