Bilgisayara tiktok nasıl indirilir?

bilgisayara tiktok nasıl indirilir işte sizlere adım adım bu yazıda anlatacağım. Öncelikle bilgisayara tiktok indirme işleminin iki farklı yöntem ile yapılabildiğini söylemek istiyorum.
1. Yöntem : Chrome uygulaması üzerinden uygulama olarak bilgisayara tiktok indirmek.
2. Yöntem : Önce buestacks adı programı indirip, sonra o programı kullanarak tiktok indirmek.
Şimdi bu iki yöntemi tek tek ele alacağım. Bu iki yöntem, bilgisayar ile ilgili çok fazla teknik bilgisi olmayan kişiler için anlaşılması ya da yapılması biraz zor gibi görünebilir ama ben bu yazıda olabildiğince açık bir şekilde anlatacağım. 
Eğer yardım lazım olursa ya da anlamadığınız kısımlar olursa, bu yazının alt kısmında yer alan yorum formunu kullanarak bana soru sormaktan çekinmeyin.  
Olabildiğince açık bir şekilde bilgisayarda tik tok nasıl indirilir anlatmaya çalışacağım.

İÇERİKLER

1. Chrome ile bilgisayara tiktok indirme
2. Blucestacks ile tiktok uygulamasını indirme

Chrome tarayıcısını kullanarak, tiktok uygulamasını bilgisayarımıza indirebileceğimizi biliyor muydunuz? Evet, bunu yapabiliyoruz. 
Sanki tiktok sitesinin bilgisayarlar için bir programı varmış gibi indirip kuruyoruz. Bu aslında hiç de zor bir işlem değil. En fazla 1 dakikanızı alacak, kolay bir işlemdir.
Şimdi bu işlemi adım adım yapalım. Adımların daha kolay anlaşılması için a, b, c… şeklinde sıralandırdım.
a. Google Chrome web tarayıcısının simgesine tıklayın ve açılmasını bekleyin. Eğer laptopunuz eski ya da çeşitli nedenlerden dolayı zamanla yavaşlamış ise açılması biraz sürebilir.
b. Tarayıcı açıldıktan sonra yapmanız gereken şey “adres satırı” denen kısma tıklayıp, oraya tiktok sitesinin adresini “tiktok.com” şeklinde yazıp, entere basmalısınız. Bu işlemi başarılı bir şekilde yaptığınızda karşınıza tiktok sitesi çıkacaktır.
c. Tiktok sitesine geldiğinizde zaman zaten tiktok bilgisayara indirme işlemi için en zor aşamayı geçmiş oluyorsunuz. Şu an yapmanız gereken tek şey, adres satırının sonunda, “yıldız” simgesinin yanındaki “uygulama” simgesine tıklamak.
d. Uygulama simgesine tıkladığınızda, karşınıza bir tane soru çıkacaktır. “tiktok” uygulama olarak bilgisayarınıza indirmek istiyor musunuz gibisinden bir soru. Siz bu soruyu onayladığınızda “evet” seçtiğinizde, tiktok uygulamasını artık bilgisayar masaüstü kısmında diğer programlar gibi bir kısayolu olduğunu göreceksiniz.
Tüm adımlar bu kadar. Şimdi bir daha tiktoka giriş yapmak için sitesine gitmenize gerek kalmıyor. Zaten sitesine giderek tiktok bilgisayara indirme işlemini yaptığınız için artık masaüstündeki tiktok uygulama simgesine tıklayarak kolayca giriş yapabilirsiniz.

2. Bluestacks ile TikToku Bilgisayara indirmek

Eğer tiktok web site versiyonunu değil, android ya da iphone telefonunuzdaki kullandığınız şeklini aynen istiyorsanız, bunun için önce bluestacks adı verilen bir programı indirmeniz gerekiyor. Çünkü tiktok uygulaması, telefonlar için yapılmış bir uygulama olduğu için bilgisayarda çalışmıyor ama bu bahsettiğim program sayesinde tıpkı telefondaki gibi çalışabilmektedir.
Adım adım yapalım;
a. Önce web tarayıcısını açın ve google’a girip “bluestacks son sürüm” yazıp, aratın. Karşınıza çıkan ilk sonuca tıklayın ve karşınıza çıkan sayfada “bluestacks indirin” yazan butona tıklayın.
b. Butona tıkladığınızda indirme işlemi başlayacaksınız. Bu program tamamen güvenlidir yani indirmeye çekinmeyin. İndirme işlemi bittikten sonra, indirdiğiniz dosyaya tıklayın ve açın. Programın yüklenmesi için “evet” yazıp, onay verin. Sonrasında program, bilgisayarınıza yüklenecektir.
c. Kurulum tamamlandıktan sonra bluestacks programının simgesini masaüstünde, diğer program simgeleri arasında görebilirsiniz. Bu simgenin üzerine tıklayın. Karşınıza klasik android ekranı çıkacaktır. Bu ekranda tıpkı normal bir android işlemcili telefon kullanır gibi play store uygulamasını açıp oradan tiktok uygulamasını bulup indirebilir ve kullanabilirsiniz.
İkinci tiktok bilgisayara indirme yöntemi, yani bu bahsettiğim bluestacks yöntemi biraz zahmetli bir işlemdir ve bilgisayarınızın da iyi özelliklere sahip olması lazım. Aksi halde program çalışmaz ya da çalışsa bile sorun çıkarabilir, bilgisayarınızı yavaşlatabilir.
Bu yüzden, bilgisayarınızın en az aşağıdaki teknik gereksinimlere sahip olması gerekiyor;
– Windows 7 veya 10 işletim sistemi
– En az 4GB DDR3 RAM
– Intel işlemci ise en az i3 olmalı
– Tüm sürücülerin yazılımları güncel olmalı
Eğer bu teknik gereksinimleri bilmiyorsanız, aşağıdaki yorum kısmından lapoptun model numarasını yazarsanız sizlere doğru bilgisayar seçme ve tiktok bilgisayara indirme konusunda yardımcı olabilirim.

Yorum yapın