Açık Gelinlik Modelleri | Dünyanın En Açık Gelinlik Modelleri

En açık gelinlik modelleri derledim. Sırt kısmı açık modellerin yanısıra bacak ve dekolte bölgesinin oldukça fazla açık olduğu farklı gelinlik modelleri de bulunuyor.

Özellikle de transparan ve simli modeller ilgi görüyor. Siz de gelinlik tercihi yaparken ya da tasarlattırırken bu modellerden esinlenebilirsiniz.

Önü Açık Gelinlik Modeli
Sarmaşık desenleri ile süslenmiş transparan kumaşı ile dikkat çeken önü açık gelinlik modeli, oldukça derin bir dekolteye sahip…

Gelinlik taçı güzel bir uyum sağlıyor. Çiçekli gelin taçları zaten bir çok gelinlik modelinin çok daha şık durmasını sağlıyor aynı zamanda kadını daha da güzel gösteren bir aksesuar olduğu kesin. Bu yüzden evlilik hazırlıklarında gelinlik seçimi yaparken küpe, bilezik, kolye gibi ayrıntılardan daha çok evlilik tacının önemsenmesi gerektiğine inanıyorum.

Bu model beraberinde bir pelerine sahip. Arkadan bakıldığında, gelinliğin transparan olmasından dolayı iç gösterdiğini fark edebiliyoruz. Bu nedenle tercih edilecek iç kıyafetlerinin özellikle açık renk olması önerilir. Zira diğer renkler bariz bir şekilde belli edecektir.
Simli Transparan Açık Gelinlik Modeli

Transparan gelinlik modelleri özellikle de defilede Avrupa’nın çeşitli moda haftalarında hemen her yıl görmeye alışkın olduğumuz bir model…

Ancak aşağıdaki açık gelinlik modeli ise sadece transparan olmasıyla değil aynı zamanda simli olması ile de dikkat çekiyor.

Simli desenlere sahip gelinlik modelleri ışık altında pırıl pırıl parlıyor ve kadının ne kadar değerli olduğunu ön plana çıkarıyor.

Eğer cesaretiniz varsa, aşağıdaki gelinlik modelini deneyebilirsiniz. Ancak hem dekolte bölgesinin hem de bacak, sırt bölgelerinin tamamen ortada olduğuna dikkat çekmeliyiz.

Fotoğraftaki kadının vücud ölçüleri daha zayıf olduğundan belli başlı kıvrımlar çok da belirgin değil ancak bu gelinliği balık etli bir kadının tercih etmesi ortaya muhteşem bir sonuç çıkartacaktır.

Çiçek Desenli ve Derin Dekolteli Açık Gelinlik Modeli
Çiçek desenli gelinlik modelleri büyük ilgi görüyor. Aşağıdaki açık gelinlik modeli ise hem sırtı hem de dekolte bölgesi oldukça açık olması ile dikkat çekiyor. Çiçek desenleri tam olarak bedeni sarmıyor. Zira desenler arasındaki transparan yapı, doğrudan deriyi göstermektedir.

Fotoğraftaki model kısa saç tercih etmiş olsa da, ben bu gelinlik modelinin, tıpkı diğer gelinlik modelleri gibi uzun saçlı kadınlara çok daha güzel yakışacağına inanıyorum. Ayrıca fotodaki modelin gelinlik tacı da bence son derece uyumsuz duruyor. Çiçek desenli bir gelinlik modeli için uzun dalgalı saçlar ve bu saçlara da çiçekli gelinlik tacı bence tam anlamıyla uyum sağlardı.

Bu modelde dikkat çeken bir diğer önemli ayrıntı ise arka bölge. Çünkü mini etekli gelinlik modeli olması nedeniyle, hemen her an açılabilme durumu söz konusudur. Bu modeli tercih eden var mıdır bilmiyorum ama oldukça dikkat etmek gerektiği kesin…

Derin Dekolteli Açık Gelinlik Modeli

Derin dekolteye sahip bu model, diğer klasik dekolteli modeller ile kıyasladığımızda daha düz kenar hatlarına sahip olması ile dikkat çekiyor.

Yani diğer dekolteli modellerde, dekolte bölgesini oluşturan kenarlar daha çok desenliyken, bu model sade düz beyaz şeklinde yapılmış.

Bu model özellikle de uzun saçı olanlar için ideal. Çünkü saçları oldukça fazla ön plana çıkarıyor.
Dünyanın En Açık Gelinlik Modeli

Dünyanın en açık gelinlik modeli sanırım bu. Çünkü tüm vücut hatları belirgin ve transparan desenli olması ile iç kısımlar da görünebilmektedir.

Çiçekler içerisinde bir gelin imajı veriyor. Bence oldukça özgün bir tasarıma sahip ve etkileyici bir model. Bu modeli tercih etmiş bir gelin, davetlilerin uzun yıllar aklında kalır bence. Peki ya sizce?

Dünyanın En Açık Gelinlik Modeli
Şimdiye kadar gördüğünüz gelinlik modelleri, sizce hala “açık” değilse, o halde aşağıdaki modele bir bakın derim.

Görüyorsunuz değil mi? Yukarıda dekolte bölgesi açık olan modelin kenarları düzdü ama bunda papatya desenlerine benzer işlemeler ve de simli parıldayan ince desenli ayrıntılar mevcut.

Bu modelin bir diğer önemli avantajı ise kadın fiziğini oldukça başarılı bir şekilde ön plana çıkarıyor olmasıdır. Bunun nedeni beyaz hatların doğru bir şekilde konumlandırılmasından kaynaklanıyor.

Bir kadının vücut anotomisini en etkileyici bir şekilde yansıtan modellerden birisi ve bu modele yarı transparan da diyebiliriz.

Tek kötü yanı ise bence gelinliğin eteğinin aşırı uzun olması. Halbuki dize kadar olsa, bence harika olurdu.
En Açık Gelinlik Modeli
Yırtmaçlı gelinlik modelleri genellikle tek bir bacağa yönelik oluyor ancak bu aşağıdaki modelin yırtmacı tam olarak ön tarafta ve iki bacağı da kapsıyor.

Çiçek desenlerine sahip, hafif simlerle kaplı ve oldukça başarılı bir model diyebiliriz.

En Açık Gelinlik Modeli – 3

Gelinlik aklımıza hep beyaz rengi getiriyor ama kırmızı, pembe, krem rengi gibi farklı renklerde de gelinlik modelleri mevcut.

Aşağıdaki modelin giymiş olduğu krem renk gelinlik, hem modelin tengi ile uyumlu hem de bacak yırtmacı sayesinde oldukça etkileyici bir görsellik sunuyor.

Uzun kol hatlarına sahip ve hiç kuşkusuz bence en başarılı modellerden birisi.

Özellikle de ten rengi esmer ya da buğday olan kadınlar için bence son derece ideal bir model.
Bacaklar Açık Gelinlik Modeli

Ülkemizde gelinlerin genelde bacak kısımları kapalı oluyor ancak bence diz üstüne kadar açık bacak modeller son derece şık ve zarif bir görüntü sunuyor. Tıpkı aşağıdaki resimdeki gibi

Önden bakıldığında aslında çok güzel duruyor, değil mi?

Ama arkadan ya da yandan bakıldığında, hiç de şık durmuyor. Çünkü upuzuun eteği var ve bence bu çok saçma bir görüntü ortaya çıkarıyor.

Önden bakıldığında eteğin yükseklik mesafesi oldukça ideal ancak arka kısımda resmen kuyruk yapmışlar ve gelinlik yerleri süpürüyor.

Derin Dekolte, Uzun Etekli Gelinlik Modeli

Ben, hiçbir düğünde gelinin bu kadar uzun etekli bir gelinlik tercih ettiğini görmedim, ya siz? Ama mesela kilise düğünlerinde gelinin genellikle upuzun bir eteği oluyor, onu fark ettim.

Her ne olursa olsun, uzun eteğin abartılı ve gereksiz olduğuna inanıyorum. Tam tersi mini etekli gelinlik modelleri bence hem daha kullanışlı hem de daha güzel görünüyor.  Zaten upuzun etek ile Türkiye’de dalga konusu olma ihtimaliniz neredeyse kesin. Üstelik yıkama, temizlik ve hareket etme sorunları da cabası.

Unutmayın eğer ki gelinlik kiralamak yerine gelinlik satın almak ve sonrasında kullandıktan sonra satmak istiyorsanız gelinliğinizi olabildiğince temiz tutmanız önerilir. Çünkü pek çok gelinlik modelini yıkamak önerilmiyor. Çünkü desenleri bozulabiliyor.

Yorum yapın