Kahve Falı Nasıl Bakılır (%100 İşe Yarıyor)

Kahve falı nasıl bakılır sizlere tüm tecrübelerimi aktaracağım. Öncelikle kahve falı bakmanın iki farklı yöntemi olduğunu söylemek istiyorum. Belki daha fazla yöntemi de vardır bilmiyorum ama benim bildiğim iki yöntem olduğudur. Hem kendim hem de fal bakanlar bu iki yöntemden birisini kullanarak fal bakıyorlar.

kahve falı nasıl bakılır
Birinci yöntem, kahve fincanı dibinde kalan telve kalıntılarını okuyarak kahve falı bakma işlemidir. İkinci yöntem ise “durugörü” dediğimiz bir yöntemdir.
Birinci yöntemi herkes uygulayabilir ama ikinci yöntem ise herkesin yapamayacağı, sadece bazı insanlara has bir yöntemdir.
Şimdi bu yöntemleri detaylı bir şekilde ele alalım.

Telve Kahve Falı ile Kahve Falı Nasıl Bakılır?

Kahve içtikten sonra telve kalıntıları olur. Bu kalıntılar bazı şekilleri oluştururlar. Bu şekiller, evrende gördüğümüz nesnelerin silüetleridir. 
Eğer bakış açınız geniş ise, falına baktığınız kişinin karakterini ve hayatındaki genel amaçlarını dikkate alarak, şekilleri doğru bir şekilde belirleyebilirsiniz. Bu sayede daha etkili ve isabetli tahminler yapabilirsiniz.
Telve kahve falı ile kahve falı nasıl bakılır adım adım aşağıda yazıyorum.
1. Kahveler içilir
Kahve hazırlanırken dikkat edilmesi gereken şey telve oranıdır. Bu oranın iyi ayarlanmış olması gerekiyor. Telve oranı ne çok fazla, ne de çok az olmalıdır. Türk kahvesi olmalıdır. Kahveler fincanda servis edilmelidir.
2. Fincan kapatma ve açma
Falına baktıracak olan kişinin dilek tutup, fincanı ters çevirip kapatması gerekir. Kahve falı fincan nasıl kapatılır diye soracak olursanız, fincan ters çevrilir ve fincan tabağana koyulur. Sonrasında kapakla birlikte fincan tutularak, gözler kapatılır ve bu sırada ne konuda kahve falı baktırmak isteniyorsa, o konu düşünülmelidir.
3. Fincanı bekletin
Düşünme işlemi bittikten sonra sıra fincanın bekletilmesi aşamasına geçilir. Peki kahve falı fincan kaç dakika bekletilir diye soracak olursanız, 5-10 dakika yeterlidir.
Bu süre sonunda artık fincanı açabilirsiniz. Fincanın dibine ve kenar kısımlarına bakarak  kahve falı nasıl bakılır öğrenmek için bir sonraki adıma geçebiliriz.
4. Kahve falında çıkan şekillerin anlamları
Kahve falında çıkan şekillerin anlamları bilmek, kahve falı nasıl bakılır öğrenmek için öncelikle şunu bilmeniz gerekiyor; fincanın dibindeki telvelerin oluşturduğu şekiller, kişinin daha uzak gelecekteki durumunu temsil ediyor. Fincanın kenar kısımlarındaki telveler ve bu telvelerin oluşturduğu şekiller ise kişinin yakın geleceğindeki şeyleri temsil ediyor.
İşte bu yüzden dolayı kahve falı yorumlama yaparken önce fincanın yan kısımlarından başlanır ve de dib kısmına bakılır. Ayrıca dip kısmı ile ilgili, gerçeklik oranının daha düşük olduğuna inanılır çünkü kişi yapacağı şeyler ile geleceğine etki edebilir ve değiştirebilir. Ama fincanın yan kısımlarındaki şekillerin ise gerçekleşme olasılığının daha yüksek olduğuna inanılır.
Kahve falında çıkan şekillerin anlamları tahmin edilebilir. Bu tahminler, kişinin karakteristiğine ve de genel olarak hedeflerine göre yapılmalıdır. Eğer insanları ilk bakışta tanıyabilecek bir kabiliyetiniz varsa, fal baktıran kişi kendisi hakkında ipucu vermese bile siz o kişi hakkında isabetli tahminleri yapabilirsiniz.
Telvelerin oluşturduğu şekilleri inceleyin. Şekiller çeşitli nesnelere benzer. 
Mesela;
kuş 🐦
gemi 🚢 
kalp 💜
Bulduğunuz her bir şekli yorumlamalısınız. Bu, basit bir mantık ile o şeklin genel olarak temsil ettiği eylem dikkate alınarak yapılır.
Örneğin “kuş” sembolü bize “muhabbet, seyahat etmek” gibi eylemleri çağrıştırır.
“kalp” sembolü bize “aşık olmak, yaşanılan bir aşk ile ilgili bir gelişme olacağı” gibi şeyleri ifade eder.
Kahvede çıkan şekillerin anlamını öğrenmek için kahve falı sözlüğü kullanabilirsiniz ama çoğu zaman buna gerek yoktur çünkü tahmin etme yöntemiyle kolayca yorum yapabilirsiniz.
Kahve falı yoruşekillerin konumları, büyüklüğü, küçüklüğü gibi özellikleri dikkate almanız gerekir. Bu sayede daha doğru kahve falı yorumlama yapabilirsiniz. Şekillerin fincan içerisindeki konumlarını da dikkate alarak, gerçekleşme zamanı hakkında tahminler yürütebilirsiniz.
Örneğin fincanın ağızdan içme kısmına yakın şekiller çok daha yakın zamanı, dibine yakın şekiller ise çok daha uzak bir zamanı simgeler. Bu nedenle, mesela kahve fincanında kalp sembolü çıkmışsa ama dipte çıkmışsa, bu uzak zamanda bir aşk olacağı anlamına gelir ama gerçeklik oranı düşüktür.
Telve kahve falı yöntemi bu kadar. Şimdi ikinci bir yöntem olan durugörü ile kahve falı nasıl bakılır bundan bahsetmek istiyorum.

Durugörü ile Kahve Falı Nasıl Bakılır

Durugörü falı nedir kısaca, bir kişi özel bir yeteneğe sahiptir. Bu yetenek, o kişinin geleceğe dair imgeleme yapabilmesi ile alakalıdır.
Bazıları bu yeteneğe doğuştan sahiptir. Kullandıklarında geliştirirler ama kullanmadıkları zaman körelir. 
Bazı kişilerde ise bu yetenek daha sınırlıdır ama durugörü yeteneği geliştirme eğitimi veren bazı kişiler vardır. Bu kişilerden eğitim alınarak bu yeteneğin zamanla geliştirilmesi mümkündür.
Bu konuda sizlere kahve falı nasıl bakılır olabildiğince açık ve net bir şekilde anlatmaya çalıştım. Umarım bu bilgiler işinize yaramıştır. Eğer merak ettiğiniz birşey varsa aşağıdaki yorum kısmını kullanarak sorabilir ya da iletişim formunu kullanarak benimle iletişime geçerek de sorabilirsiniz.
Ayrıca şunu unutmayın;
  • Fal bakmak asla geleceği görmek değildir. Geleceğini söyleyeceğim diyen kişilere asla inanmayın ve siz de bu şekilde kimseye söylemeyin.
  • Fal, sadece eğlence amaçlı bakılmalıdır.
Eğer amacınız geleceğe dair yorumlar yapabilmek ise astrolog olmak çok daha mantıklıdır. Üstelik astrolojinin bilimsel temeli de vardır. Eğitimini veren birçok kaliteli kurum bulunmaktadır. Sertifikasını da alabilirsiniz.

Yorum yapın